Akademski humor po slovensko - pred-dogodek Evropske noči raziskovalcev bo 13. 9. 2018 v kavarni Piaf, Poštna ulica 1, Maribor

Vljudno vabljeni na pred-dogodek Evropske noči raziskovalcev 2018, ki bo v četrtek, 13. 9. 2018, ob 17. uri v Kavarni Piaf v Mariboru z naslovom: »Akademski humor po slovensko". Prijeten večer v odlični družbi raziskovalcev bo zagotovil humoristični uvid v fascinantna znanstvena razmišljanja in resnične zgodbe akademskega življa.

Program:

17:00 – 20:00

»MasterChef« besednih iger (moderator): doc. dr. Uroš Kuzman, raziskovalec Fakultete za matematiko in fiziko UL in stand-up komik.
Humor v fiziki in matematiki,  prof. dr. Milan Ambrožič, Fakulteta za naravoslovje in matematiko UM.
Enostavnost in raznovrstnost, prof. dr. Samo Kralj, Fakulteta za naravoslovje in matematiko UM.
Porazdeljeno soglasje v navideznem svetu, doc. dr. Muhamed Turkanović, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko UM.
Študij varstvoslovja kot bananin olupek, izr. prof. dr. Branko Lobnikar, Fakulteta za varnostne vede UM.